Požičajte si dodávku na sťahovanie

Plánujete sťahovanie domácnosti alebo firmy? Namiesto predraženej sťahovacej firmy si môžete požičať aj dodávku a veci si presťahujete sami, tak ako vám to vyhovuje.

Požičanie dodávky

Dodávku od Prenajmisi-auto si môžete požičať na čas, aký potrebujete. Môže to pokojne byť len na 4 hodiny ale aj na celý deň. Je len na vás, či máte všetky veci pripravené a chcete ich rýchlo previezť na nové miesto, alebo si chcete nechať viac času a radšej si v kľude popresúvate veci za dlhšiu dobu. Sťahovať sa môžete v rámci jedného mesta ale nie je problém dodávku využiť aj na prepravu medzi rôznymi mestami. Dodávku dostanete aj s diaľničnou známkou a vybavené sú aj klimatizáciou a airbagmi pre vaše pohodlie a bezpečnosť.

Ako si uľahčiť sťahovanie?

Sťahovanie je náročné časovo, fyzicky aj psychicky. Máme však pre vás pár tipov, ako si ho uľahčiť.

  • Sťahovanie zrejme plánujete dlhšiu dobu, je preto dobré zbaviť sa postupne nepotrebných vecí, ktoré potom nemusíte prenášať na nové miesto. Pretrieďte si šatník, knihy a odneste nepotrebné veci niekam kde ich využijú alebo ich povyhadzujte. Taktiež môžete vopred odniesť na skládky starý nábytok alebo spotrebiče. Na tento účel vám tiež môže poslúžiť prenajatá dodávka.
  • Dôležité je aj správne označenie krabíc, do ktorých sa pobalíte. Odporúčame krabice označiť podľa miestností a aj podľa toho čo sa v nich nachádza. Jednotlivé miestnosti môžete napríklad označiť aj farebne. Keď si krabicu označíte „kuchyňa“ a „taniere“ budete mať istotu, že veci pri vybaľovaní nájdete rýchlejšie a pôjde vám to aj systematickejšie. Krabice označte z viacerých strán, lebo keď ich budete mať poukladané vedľa seba, nemusíte všetky nápisy vidieť.
  • Dávajte pozor na váhu jednotlivých krabíc, aby sa vám pri sťahovaní nerozpadli. Odporúča sa baliť ťažšie veci do menších krabíc, aby vás to nelákalo škatule zaplniť na silu až po vrch. Ťažké krabice si pri sťahovaní pripravte ako prvé, aby v dodávke neskončili neskôr na niečom čomu ublížia. Ak nemáte krabice s úchytkami, môžete si ich do kartónu vyrezať, bude sa vám tak s nimi lepšie manipulovať.
  • Ak sťahujete aj nábytok, prelepte na skrinkách dvere a zásuvky lepiacou páskou. Nebudú sa vám tak pri sťahovaní otvárať a vypadávať. Ak ich nechcete prelepiť môžete ich tiež celé obtočiť fóliou.
  • Pokiaľ rozoberáte skrinky, dajte si všetky skrutky do sáčkov alebo krabičiek a poriadne označte k čomu patria.
  • Pripravte si krabicu „záchrany“. Veci ktoré budete pravdepodobne potrebovať ihneď po presťahovaní dajte do jednej krabice, aby ste ich mali ihneď po ruke. Patria sem napr. nožnice, nože, toaletný papier, uteráky, pár pohárov alebo tanierov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *